Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bağatur Avukatlık Bürosu, 1966 yılında Avukat Ege Bağatur tarafından Adana’da kuruldu. Bagatur Avukatlık Bürosu’nun, Adana’da, Av. Ege Bağatur ile başlayan kuruluş öyküsü, aslında 1966 yılından da eskiye; yargıç, Av. Mehmet Sait Yener’in Ankara’da avukatlık yaptığı yıllara kadar dayanıyor. Ankara’da ilk tohumları atılan, Adana’da filizlendikten sonra 1987 yılında Avukat Dr. M. Çağrı Bağatur ve Avukat J. Işıl Bağatur’un katılımıyla hızla büyüyen ve güçlenen Bağatur Avukatlık Bürosu’nu, etkinliği artırması ve daha iyi hizmet vermesi için 1996’dan itibaren İstanbul’da da yapılandırdık.

Üç kuşaktır yurt dışında çoğu başkentlerde olmak üzere 50, yurt içinde 45’i aşkın hukuk bürosuyla işbirliği yaparak müvekkillerimize avukatlık, danışmanlık, proje, icra ve uzlaşma dallarında hizmet veriyoruz.

2007 – 2008 yıllarında Türkiye ve Avrupa’da Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ilk avukatlık bürosu olduk. Müvekkillerimize üstün kalitede hizmet verme anlayışımız “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” ve “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik” belgeleri ile ödüllendirildi.

Bağatur Avukatlık Bürosu olarak 50 yıllık tecrübemiz üzerinde yükselen değerlerimiz, yenilikçi misyonumuz ve fark yaratan, değer katan vizyonumuz ile verdiğimiz bu hizmetlerin yanında farklılığıyla öne çıkan pek çok çalışmanın altına imzamızı atıyoruz. Bizi diğerlerinden farklı kılan, bizi “”biz” yapan bu yenilikçi ve değişimci bakış açımızı, var olduğumuz sürece koruma amacındayız.

Barut ve kan,

O gün barut ve kan kokuyordu bu salon,

Tetik düşürmüştü bu kalleş.

İki yiğit adam İki kamu görevlisi

Toplumun malına sahip çıkmanın bedelini ödedi burada.

Sizler, belki o günü o günün ayrıntılarını hiç bilmeyen sizler Bugün burada o bedelin boşa olmadığını Boşa gitmediğini göstermek için geldiniz.

Hatırlayın, hep hatırlayın bugünü Anlatın ve hep anlatın Geleceğe seslenin ve deyin ki

Ey yiğit adamlar, dürüst, namuslu, ey cesurların cesurları Unutmadık, unutmayacağız.

Sözünüz sözümüzdür.

Onurunuz onurumuzdur.

Yüreklerimiz çarptıkça, inandıkça Sen Ahmet Albay ve sen Ege Bağatur Hep yaşayacaksınız.

Biz biliriz ve inanırız ki Değerlerine sahip çıkanlar,

Değer bilenlerce yaşanır ve her zaman hatırlanır.

Geleceğe seslenin ve şöyle deyin ve hep birlikte Işık geldiğinde en koyu karanlıklar yok olur.

Umutsuzluklar umuda, korkular cesarete yol verir.

Işık oldunuz, ışığa dönüştünüz aydınlattınız yolumuzu

Ve yine biliriz ve inanırız ki

Ölmez hiçbir şey bizimle beraber yaşar.

Hiçbir şey durduramaz bizi, sesimizi, çığlık olur haykırış olur,

Büyürüz, güçleniriz.

Ölüm dediğiniz nedir ki

Biz sadece unutulmaktan korkarız.

Onun için sizler bizleri ismimizle değil Yaptıklarımızla değerlerimizle yaşatın. Belki azdık daha da azaldık biz.

Daha sonraları çoğaldık ve tek bir yürek olduk.

O güzel insanların anlam kattığı

Değerleri, dürüstlüğü namuslu olmayı, cesareti, değer bilmeyi, Değerlere sahip çıkmayı…

İşte dostlar bugün o güzel insanları bir kez daha yaşama, yaşatmaya geldik.

Bu güzel günü yaşatmak için bize fırsat veren

  • Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aytaç Durak’a
  • Altın Koza Aş. Genel Müdürü Sn. Fevzi Acevit’e,
  • Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Acar Filiz’e

Bu Belgesele emeğini, aklını, yüreğini, sözünü, hatırasını, gücünü ortaya koyanlara ve buraya gelip bizi bu günümüz de yalnız bırakmayan sizlere Sonsuz teşekkürlerini sunuyorum.


KURUCU ORTAKLARIMIZ

hakkimizda-cagri2 copyDr. M. Çağrı BAĞATUR

Eğitim:
Çukurova Üniversitesi (Yüksek Lisans – Doktora)
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Çalıştığı Konular:
Sözleşmeler Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tarım Hukuku, Organik Tarım Hukuku, Ticaret Hukuku, Sağlık Hukuku, İnşaat Hukuku, Reklam Hukuku, İmar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Uluslararası Tahkim, Sigorta Hukuku, İslami Finans Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Uluslararası Finansman Hukuku, Enerji ve Altyapı Hukuku, Çevre Hukuku, Banka ve Finans Hukuku, Özelleştirme.

Baro: İstanbul
Yabancı Dil: İngilizce

1963 Ankara doğumlu Dr. Mehmet Çağrı Bağatur, 1981 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Tarım Ekonomisi alanında doktorasını 1999 yılında tamamlamıştır. Hukuk kökenli bir aileden gelen Dr. Mehmet Çağrı Bağatur kurucu ortağı olduğu Bağatur Avukatlık Bürosu ile Avrupa’da ve Türkiye’de Ulusal Kalite Hareketine katıldı ve 2007 yılında EFQM Mükemmellikte Kararlılık ödülü, 2008 yılında EFQM Mükemmellikte Yetkinlik ödülü kazandı. Halen kurduğu ekiple birlikte çalışmalarını profesyonel olarak yürütmektedir. Dr. Mehmet Çağrı Bağatur’un uzmanlık alanları; hukuk (reklam, satın alma ve birleşme, hastane işletmeciliği), bilgi yönetimi (Sivil Toplum Örgütleri, satış güvenliği) ve toplam kalite yönetimi olup, “Reklam Hukuku ve Aldatıcı Reklamlar” konusunda Kültür Üniversitesi Tasarım Fakültesinde yüksek lisans dersi vermiştir. Sigorta Hakemi olan Mehmet Çağrı Bağatur, 2015 yılı itibariyle de resmi arabulucu olarak, hukukun gelişen bu alanında da faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Dr. M. Çağrı Bağatur, İstanbul Barosu, Uluslararası Barolar Birliği, Amerika Barolar Birliği, Pangea-Net, Entrepreneurs’ Organisation, Kalder, TEİD, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Rotary Kulübü, Junior Chamber International ve dünyanın en büyük organize melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum üyesidir. Av. Jülide Işıl Bağatur ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

linkedin

hakkimizda-isil2 copyJülide Işıl BAĞATUR

Eğitim:
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
İstanbul Üniversitesi (Yüksek Lisans)
Çalıştığı Konular:
Engelliler Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Rekabet Hukuku.

Baro: İstanbul
Yabancı Dil: İngilizce

Makaleleri (Yayınları):
Özel Eğitim, Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği, Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları ve Uygulamalar

1965 yılında Ankara’da doğan Işıl Bağatur 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Özel Eğitim Gereksinimi Olan Çocuklar ve Eğitimci, Hekim ve Hukukçu İşbirliğinin Sağlanması konusunda Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2012 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Özel Hukuk Doktoraya devam etmektedir. 1986 yılında Adana Barosu’na 1997 yılında İstanbul Barosu’na kayıt olmuştur. 1987 yılında Adana’da Adana – Bağatur Avukatlık Bürosu’na katılmış, 1996 yılında İstanbul’da İstanbul – Bağatur Avukatlık Bürosunu, M. Çağrı Bağatur ile birlikte kurmuştur. 28 yıllık meslek tecrübesi sayesinde; Sağlık Hukuku, İlaç Hukuku Birleşme ve Devralmalar, Rekabet Hukuku, İş Hukuku, Uluslararası Tahkim konularında uzmandır. Toplantı konusuna ilişkin olarak birleşme ve devralmalarda Rekabet Kurumu onayları, rekabet ihlalleri ve menfi tespit, muafiyet başvuruları, dağıtım sözleşmelerinin rekabet hukukuna uyumlu hale getirilmesi konularında çalışmalar yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere yerel yönetimler, okullar, çeşitli dernek ve vakıfların düzenlediği bir çok sempozyum, seminer ve toplantılar ile Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği tarafından düzenlenen ulusal kongrelerde çeşitli defalar “Okulda Hukuk” “Özel Eğitim Hukuku” konularında konuşmacı olarak yer almıştır.

MEB’in bir Avrupa Birliği projesi olan “Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi”ne uzman olarak katılmış,  “mevzuat ve stratejik plan” başlığı altında “Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi, Uluslararası Sözleşmeler, İlkeler, Standartlar ve Türk Özel Eğitim Mevzuatı açısından Sorunlar, Tespit ve Öneriler”i hazırlamıştır.

2014 yılında ise “Birleşmiş Milletler Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmesi’nin Türkiye’de Uygulanma ve İzlenmesine Destek Projesi” kapsamında Aile Bakanlığı’na Eğitim Hakkı Boşluk Analizi; Engellilerin eğitim hakkı açısından EHİS ile Türkiye’deki mevzuat ve uygulamalar arasındaki boşlukların ortaya koyması ve atılması gereken adımlara ilişkin rehber niteliği taşıması amacıyla proje raporları hazırlamıştır.

Bir eğitim gönüllüsü olan ve özel gereksinimli bireylerin hakları konusunda çalışan Av. J. Işıl Bağatur’un yukarıdaki konularda halen devam eden çok sayıda çalışması bulunmaktadır. Dernek ve Vakıflara amaçları doğrultusunda hukuki destek vermekte ve birçok Sosyal Sorumluluk Projesinde yer almaktadır.

İstanbul Barosu, Uluslararası Barolar Birliği, PREP (Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Çalışmaları Derneği), Down Türkiye, Rotary Kulübü üyesi olan J. Işıl Bağatur, M. Çağrı Bağatur ile evli olup, üç çocuk annesidir.

linkedin