a

Facebook

Twitter

Copyright 2018 AloraNet.
Tüm hakları saklıdır.

(212) 219 19 24

Facebook

Twitter

Instagram

Linkedin

Arama
Menü
 

Rekabet Hukuku

BAĞATUR HUKUK
Rekabet Hukuku

Ticari faaliyette bulunan şirketlerin rekabet soruşturmalarına muhatap olduğu durumlarda, bu tarz incelemeler için hazırlıklı olmalarını sağlarız. Tüm aşamalarda kurumun yanında olarak hukuki danışmanlık vermekteyiz. Uyum eylem, fiyat tespiti, bölge ve müşteri kısıtlamaları içeren yatay ve dikey anlaşmalar gibi konularda ihlal iddialarından doğabilecek incelemelerde sahip olduğumuz tecrübe ve birikimle hizmet vermekteyiz.

Piyasada hakim durumda olan şirketler pazara ve diğer firmalara öncülük yaparken Rekabet Kurumunun sürekli takibi altındadırlar. Bu nedenle diğer firmalara göre daha fazla incelemeyle karşı karşıya kalabilmektedirler. Finans, Enerji ve Telekomünkasyon sektörlerinden sıkça değişen mevzuat ve kurallar nedeniyle birçok tüketici şikâyetiyle karşılaşabilirler. Bu sektörlerde faaliyette bulunan müvekkillerimizin tam bir hukuki güvenliğe sahip olmaları için çalışmaktayız.

Şirket birleşme ve devralmalarında sürecin sonunda rekabet hukuku kapsamında izin alınması gerekmektedir. Rekabet Kurulunun birleşme ve devralmalarda dikkat ettiği ve öncelik verdiği noktalarda proaktif bir yaklaşımla hazırlanmak ve süreci rekabet hukukuna uyum açısından ele alarak yönetmek, birleşme ve devralmalar sonunda ilgili şirketlerin kötü sürprizler yaşamasının önüne geçilir. Rekabet otoritesi tarafından uzun ve zahmetli bir incelemeye tutulmak riski bu şekilde ortadan kaldırılır.

Rekabet Hukuku iş dünyasındaki gelişmelere paralel olarak dinamik bir şekilde değişmektedir. Kurum ve çalışanların bu değişime ayak uydurabilmesi ve mevzuat dışına çıkmaması için sürekli bir rekabet uyum bilgilendirme çalışması yapmakta ve müvekkillerimizi değişen kanun ve mevzuatlara karşı hazırlıklı hale getirmekteyiz.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerimize birleşme ve devralma işlemleri ve bu işlemlerle ilgili bildirimler dahil olmak üzere rekabet hukuku konularında hukuki hizmet vermekteyiz.

Fiyat belirleme, bölge ve müşteri sınırlaması, münhasırlık, ayırımcılık ve hakim durumun kötüye kullanılmasına ilişkin olarak Rekabet Kurumu'na müvekkillerimiz adına şikayetlerde bulunarak, müvekkillerimizin haklarını korumaktayız. Aynı şekilde, müvekkillerimiz aleyhine yapılan şikayetlerde ve Rekabet Kurumu soruşturmalarının bütün aşamalarında müvekkillerimize hukuki hizmet vermekteyiz.

Kurumsal müvekkillerimizin tedarikçileri, bayileri ve müşterileri ile olan distribütörlük, lisans, franchise, acentalık, tedarik, alım, araştırma ve geliştirme olmak üzere tüm sözleşmeleri ve ticari anlaşmalarında hukuki hizmet vermekteyiz.

Kurumsal Müvekkillerimizin ihtiyaçlarına göre kurumları ve çalışanlarını rekabet mevzuatına uygunluk şekilde çalışmaları için bilgilendiriyor ve eğitim programları düzenliyoruz. Mevcut rekabet uygulamalarının bilinmesi ve risklerden kaçınılması için rehberlik hizmeti veriyoruz.

 

Detaylı bilgi için info@bagatur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.