a

Facebook

Twitter

Copyright 2018 AloraNet.
Tüm hakları saklıdır.

Facebook

Twitter

Instagram

Linkedin

Arama
Menü
 

Hakkımızda

BAĞATUR HUKUK
Hakkımızda

Bağatur Avukatlık Bürosu, 1966 yılında Avukat Ege Bağatur tarafından Adana’da kuruldu. Bağatur Avukatlık Bürosu’nun, Adana’da, Av. Ege Bağatur ile başlayan kuruluş öyküsü, aslında 1966 yılından da eskiye; yargıç, Av. Mehmet Sait Yener’in Ankara’da avukatlık yaptığı yıllara kadar dayanıyor. Ankara’da ilk tohumları atılan, Adana’da filizlendikten sonra 1987 yılında Avukat Dr. M. Çağrı Bağatur ve Avukat J. Işıl Bağatur’un katılımıyla hızla büyüyen ve güçlenen Bağatur Avukatlık Bürosu’nu, etkinliği artırması ve daha iyi hizmet vermesi için 1990’dan itibaren İstanbul’da da yapılandırdık.                                                                                                  

Üç kuşaktır yurt dışında çoğu başkentlerde olmak üzere 50, yurt içinde 25’i aşkın hukuk bürosuyla işbirliği yaparak müvekkillerimize avukatlık, danışmanlık, proje, icra ve uzlaşma dallarında hizmet veriyoruz.

2007 – 2008 yıllarında Türkiye ve Avrupa’da Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ilk avukatlık bürosu olduk. Müvekkillerimize üstün kalitede hizmet verme anlayışımız “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” ve “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik” belgeleri ile ödüllendirildi.

                       

 

Bağatur Avukatlık Bürosu olarak 50 yıllık tecrübemiz üzerinde yükselen değerlerimiz, yenilikçi misyonumuz ve fark yaratan, değer katan vizyonumuz ile verdiğimiz bu hizmetlerin yanında farklılığıyla öne çıkan pek çok çalışmanın altına imzamızı atıyoruz. Bizi diğerlerinden farklı kılan, bizi “biz” yapan bu yenilikçi ve değişimci bakış açımızı, var olduğumuz sürece koruma amacındayız.

 


 

Kurucu Avukatlarımız

M.Çağrı BAĞATUR

Arb. Av. Dr.

Dr. M. Çağrı Bağatur, Tarsus Amerikan Koleji mezunudur.1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Tarım Hukuku üzerine yapmış ve Çevre ve Tarım Hukuku konulu doktorasını yine Çukurova Üniversitesi’nde sunmuştur.

Bağatur Avukatlık Bürosu ve BAB Strateji ve İş Geliştirme Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortağıdır. Sigorta Tahkim Komisyonu’nda Hakemlik yapmakta olan Dr. Bağatur, 2015 yılı itibariyle de resmi arabulucu olarak, hukukun gelişen bu alanında da faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Dr.Bağatur’un uzmanlık alanları; hukuk (sözleşmeler, tahkim, sigorta, reklam, birleşme ve devralma, hastane işletmeciliği, özelleştirme, rekabet, dış yatırım, idare hukuku, iflas), bilgi yönetimi (Sivil Toplum Örgütleri, satış güvenliği) ve toplam kalite yönetimi olup, “Reklam Hukuku ve Aldatıcı Reklamlar” konusunda Kültür Üniversitesi Tasarım Fakültesinde yüksek lisans dersi vermiştir.

Dr. Bağatur Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin hukuk danışmanı olarak 1999 yılından itibaren; AB, Avrupa Birliği Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve çeşitli belediyeler bünyesinde pek çok çalışma ve projeye katkı sunmuştur. İlaveten, kendisi sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlara mesleki ve meslek dışı konularda 40’ı aşkın eğitim vermiştir. Türkiye Barolar Birliği’nin aylık yayınında Çevre, Sigorta ve Tarım Hukuku konularında birçok makalesi yayınlanmıştır.

2007 – 2008 yıllarında Türkiye ve Avrupa’da Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ilk avukatlık bürosu olan Bağatur Avukatlık Bürosu, “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” ve “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik” belgeleri ile ödüllendirildi.

Dr. Bağatur, İstanbul Barosu, International Association of Lawyers, Pangea-Net, Entrepreneurs’ Organisation, Kalder, TEİD, Buğday ve Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Adana Seyhan Rotary Kulübü, Acarkent Rotary Kulübü, Junior Chamber International, Kereitsu Forum ve Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği üyesidir. Av. Jülide Işıl Bağatur ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Av. Dr. M. Çağrı BAĞATUR’a aşağıdaki e-posta adresinden ulaşabilirsiniz:

mcagri@bagatur.com

Jülide Işıl BAĞATUR

Arb. Av. Dr.

Işıl Bağatur 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Özel Eğitim Gereksinimi Olan Çocuklar ve Eğitimci, Hekim ve Hukukçu İşbirliğinin Sağlanması konusunda Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2012 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Özel Hukuk Doktoraya devam etmektedir.

1986 yılında Adana Barosu’na 1997 yılında İstanbul Barosu’na kayıt olmuştur. 1987 yılında Adana’da Adana – Bağatur Avukatlık Bürosu’na katılmış, 1990 yılında İstanbul’da İstanbul – Bağatur Avukatlık Bürosunu, M. Çağrı Bağatur ile birlikte kurmuştur. 30 yılı aşan mesleki tecrübesiyle; Sağlık Hukuku, İlaç Hukuku Birleşme ve Devralmalar, Rekabet Hukuku, İş Hukuku, Uluslararası Tahkim gerçekleştirmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere yerel yönetimler, okullar, çeşitli dernek ve vakıfların düzenlediği bir çok sempozyum, seminer ve toplantılar ile Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği tarafından düzenlenen ulusal kongrelerde “Okulda Hukuk” “Özel Eğitim Hukuku” konularında konuşmacı olarak yer almıştır.

MEB’in bir Avrupa Birliği projesi olan “Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi”ne uzman olarak katılmış, “mevzuat ve stratejik plan” başlığı altında “Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi, Uluslararası Sözleşmeler, İlkeler, Standartlar ve Türk Özel Eğitim Mevzuatı açısından Sorunlar, Tespit ve Öneriler”i hazırlamıştır.

2014 yılında ise “Birleşmiş Milletler Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmesi’nin Türkiye’de Uygulanma ve İzlenmesine Destek Projesi” kapsamında Aile Bakanlığı’na Eğitim Hakkı Boşluk Analizi; Engellilerin eğitim hakkı açısından EHİS ile Türkiye’deki mevzuat ve uygulamalar arasındaki boşlukların ortaya koyması ve atılması gereken adımlara ilişkin rehber niteliği taşıması amacıyla proje raporları hazırlamıştır.

Bir eğitim gönüllüsü olan ve özel gereksinimli bireylerin hakları konusunda çalışan Av. J. Işıl Bağatur’un yukarıdaki konularda devam etmekte olan onlarca çalışması bulunmaktadır. Dernek ve Vakıflara amaçları doğrultusunda hukuki destekler vermekte ve birçok Sosyal Sorumluluk Projesinde yer almaktadır.

İstanbul Barosu, Uluslararası Barolar Birliği, PREP (Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Çalışmaları Derneği), Down Türkiye, Rotary Kulübü üyesi olan J. Işıl Bağatur, M. Çağrı Bağatur ile evli olup, üç çocuk annesidir.

Arb. Av. Dr. Julide Işıl BAĞATUR'a aşağıdaki e-posta adresinden ulaşabilirsiniz:

jisil@bagatur.com
 


 

Ortak Avukat

Sevinç AKTAŞ

Arb. Av.

2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2003-2008 yıllarında Bağatur Hukuk Bürosunda çalıştıktan sonra 2023 yılında Bağatur Hukuk Bürosuna ortak olarak katılmıştır.

2017 yılı itibariyle de resmi arabulucu olarak, hukukun gelişen bu alanında da faaliyetlerini devam ettirmektedir.

20 yıla yaklaşan mesleki tecrübesiyle Ticaret ve Şirketler Hukuku, Taşıma Hukuku (Kara-Deniz-Hava Yolu Taşımacılığı- Lojistik ve Depolama), Rekabet Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Sözleşmeler Hukuku, Kira hukuku konularında ağırlıklı olarak çalışmaktadır.

Arb.Av. Sevinç AKTAŞ'a aşağıdaki e-posta adresinden ulaşabilirsiniz:

sevinc@bagatur.com