a

Facebook

Twitter

Copyright 2018 AloraNet.
Tüm hakları saklıdır.

Facebook

Twitter

Instagram

Linkedin

Arama
Menü
 

Aile Hukuku

BAĞATUR HUKUK
Aile Hukuku

Toplumu oluşturan bireylerin kurdukları aile birliğinin sağlıklı ve mutlu bir şekilde devamı aile hukuku alanına girer. Aile bireyleri arasında yaşanan sürtüşmeler ve davranış bozuklukları ailenin devamını imkânsız hale getirebilir. Böyle bir durumda son çare olarak boşanma gündeme gelebilir. Boşanma, geçerli olarak kurulmuş olan bir evlenmenin, eşlerden birinin talebi üzerine, kanunda öngörülen sebep ve koşullara dayanılarak mahkeme kararıyla sona erdirilmesidir.

Boşanma sürecinin en doğru şekilde yönetilmesi ve tarafların haklarının korunarak başarılı bir şekilde sonlandırılması, tüm aile bireyleri için büyük öneme sahiptir. Bu hassas süreci müvekkillerimizin en az maddi ve manevi hasarla atlatmaları için destek veririz. Başarılı bir boşanmanın her iki taraf için de gerçekleşmesi ve anlaşmayla sonuçlanması için çözümler üretiriz.

Boşanma davasının sonuçlanma süresi boşanma davasının türüne ve adliyedeki iş yoğunluğuna bağlı değişir. Anlaşmalı boşanma davası en kısa sürenidir. Genellikle, birkaç duruşma sonunda mahkemece karar verilmektedir.

Anlaşmalı boşanma olmayan boşanma davalarına çekişmeli boşanma davaları denir. Davacılar ve davalılar, anlaşmalı boşanmadan farklı olarak; boşanma, boşanmanın mali sonuçları ve çocukların durumu hususlarında bir uzlaşmaya varamamış olduklarından bu davalarda hâkim daha fazla araştırma yapar ve birçok tanık dinler. Bu durum da yargılamanın uzamasına sebep olur.
 

Detaylı bilgi için info@bagatur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.